! Z důvodu nedostatku droždí na trhnu nebude tento týden naše pečivo ! Otevírací doba kamenné prodejny po dobu karantény PO-PÁ 10:00- 17:00 ! Objednávky po 17h budou připraveny následující den ! ! Pražský rámen po dobu karantény mimo provoz !

Swiss cheese 200g

Neohodnoceno
159 Kč 795 Kč / 1 kg
Skladem (5 ks)

Skladování Skladujte při teplotě 0-5 °C. Po otevření spotřebujte do 48 hodin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fenoménem švýcarské gastronomie je na prvním místě určitě sýr. Patří také mezi největší vývozní artikl země. Vychutnávání sýra ve Švýcarsku se dá přirovnat asi k vychutnávání slivovice u nás či vína ve Francii.

Švýcaři mají své oblíbené lahůdky, ale i lokální speciality dle místní receptury. Některé ze sýrů se dosud vyrábějí tradičním způsobem, tedy ručně na letních horských pastvinách. Takové sýry jsou k dostání jen na zdejších trzích a symbolizují tak podstatu švýcarství.

Historie přítomnosti sýra tady sahá až do dob Římanů. Po staletí se jeho výrobou zabývali především pastevci. Avšak dnes už existuje několik set mlékárenských vesnic, které dodávají čerstvé kravské mléko rovnou na trh.

Zajímavé, že pasterizaci většina zdejších výrobců odmítá s tím, že prý kazí vyzrálost a aroma sýra. Proto se švýcarské sýry vyrábějí ze „syrového mléka“, pro těhotné ženy nevhodného.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sýry
Hmotnost: 0.2 kg