! Z důvodu nedostatku droždí na trhnu nebude tento týden naše pečivo ! Otevírací doba kamenné prodejny po dobu karantény PO-PÁ 10:00- 17:00 ! Objednávky po 17h budou připraveny následující den ! ! Pražský rámen po dobu karantény mimo provoz !

Old Amsterdam 48% 150g

Neohodnoceno
110 Kč 733,33 Kč / 1 kg
Skladem (5 ks)

Skladování Skladujte při teplotě 0-10 °C. Po otevření spotřebujte do 48 hodin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Old Amsterdam – jeden z nejoblíbenějších holandských sýrů. Prémiová holandská gouda z kravského mléka s charakteristickou jemnou chutí se vyrábí v koláčích o hmotnosti 10kilogramů Její stále stejná a vysoká kvalita je dána velmi přísnou kontrolou během celého výrobního procesu - od prvního zahřátí mléka až po poslední dny zrání, které trvá 14 měsíců. Vzhledem k jemné struktuře těsta, které není tak vysušené jako u jiných goud, lze Old Amsterdam snadno krájet i na tenké plátky. Díky jemnosti těsta má široké využití v kuchyni, od studené až po teplou. Výtečně se hodí ke sklence piva, ale stejně dobře se snese i s vínem.

Gouda – Nejznámější holandský sýr z kravského mléka, který zraje 1 – 2 roky.  Jeho jméno je odvozeno od městečka Gouda, kde jím již po staletí obchodují. Nejzákladnější podoba Goudy je plochý bochník o váze asi 12 kilogramů, který má vypouklé boky a tenkou žlutou kůru na povrchu zpevněnou parafínem, aby se prodloužila doba možného skladování. Během zrání kůra sílí, těsto tmavne a na krajích tvrdne. Nezřídka se setkáme s Goudou ve tvaru podlouhlé cihly, která je určena ke krájení na krásné pravidelné plátky. Mladý sýr má tuhé světle žluté těsto nepravidelně poseté malými dírkami. Chuť je velmi jemná, mírně nasládlá nebo oříšková. Během zrání se mění v plnější a mnohem výraznější Vyzrálé sýry mají slanou chuť s ovocnou příchutí a sladkým dozníváním. Sýry zrající déle než dva roky chutnají jako sladový bonbon. Sýr je dobré podávat s chlebem a nakládanou zeleninou nebo jako součást sýrového talíře, zapékat na sendviče, brambory či hamburgery, může se i nastrouhat do polévky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahraniční
Hmotnost: 0.15 kg